Patrycja Niepelt

adwokat

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed vehicula mi sit amet tellus feugiat; a tempor ligula cursus. Phasellus euismod arcu id finibus aliquam!
[Więcej >>>]

Don’t Panic!

Patrycja Niepelt20 kwietnia 2018Komentarze (0)

Witaj na moim blogu!

Wiem, że nie mogę panikować. Pierwszy wpis podobno jest najtrudniejszy. Postaram się pisać ciekawie o rozwodzie
i kwestiach z nim związanych, czasami trochę luźno, czasami trochę poważnie, ale bez zanudzania, tak, abyście Wy – moi Czytelnicy – przede wszystkim mnie zrozumieli.

Rozwód choć zawsze wiąże się z dużymi emocjami i bywa trudnym etapem w życiu człowieka to może oznaczać także początek czegoś dobrego – na przykład jeśli nie potrafisz absolutnie porozumieć się ze współmałżonkiem, a co gorsza dzieci mają być świadkami Waszych kłótni to warto zadać sobie pytanie czy dla wspólnego dobra i zachowania dobrych relacji z dziećmi nie warto podjąć decyzji o rozwodzie.

Czy, aby wiesz co zrobić, gdy rozwód dotyczy właśnie Ciebie?

Może zastanawiasz się nad rozwodem i szukasz informacji na jego temat. Może już planujesz rozwód i nie wiesz co Cię czeka albo otrzymałeś/otrzymałaś pozew o rozwód z zobowiązaniem do ustosunkowania się do niego na piśmie. I tu najczęściej pojawia się cała masa pytań typu: jak się zabrać za sprawę rozwodową, jak prawidłowo napisać pozew o rozwód czy też już odpowiedź na pozew i jakimi dowodami się posłużyć w sądzie, jak otrzymać potrzebne alimenty oraz co jeśli np. pozwany nie odbierze pozwu?

Procedura cywilna rządzi się swoimi prawami o których znajomość trudno nie prawnikowi. I nie ma co się dziwić, lecz należy pamiętać, że np. złożenie w sądzie wniosku o dopuszczenie konkretnego dowodu w nieodpowiednim czasie może w decydujący sposób wpłynąć na treść orzeczenia w sprawie rozwodowej, a w konsekwencji wpłynąć na Twoje dalsze życiowe losy.

Mam nadzieję, że ten blog przybliży Ci tematykę rozwodu i zmobilizuje Cię do działania.

Wracając do pierwszego wpisu na blogu: no to „pierwsze koty za płoty” i do dzieła….

adwokat Patrycja Niepelt

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Prawa Rodzinnego Niepelt-Kazubski Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Prawa Rodzinnego Niepelt-Kazubski z siedzibą w Wodzisławiu Śląskim.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem kancelaria@niepelt-kazubski.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Następny wpis: