Patrycja Niepelt

adwokat

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed vehicula mi sit amet tellus feugiat; a tempor ligula cursus. Phasellus euismod arcu id finibus aliquam!
[Więcej >>>]

O blogu

Podczas wykonywanej praktyki nauczyłam się, że nie każda sprawa o rozwód jest taka sama, ale za to każda wymaga indywidualnego podejścia oraz zaangazowania, gdyż niejednokrotnie wiele można zdziałać.

Sprawa o rozwód to nie tylko kwestia spełnienia warunków niezbędnych by sąd orzekł rozwód, lecz także jakże często burzliwa kwestia ustalenia winy. Ponadto, gdy małżonkowie mają niepełnoletnie dzieci wówczas sąd zobligowany jest do zawarcia w orzeczeniu rozwodowym kwestii z nimi związanych m.in: któremu z rodziców będzie przysługiwała władza rodziecielska, ile będą wynosiły alimenty, jak będą wyglądały kontakty drugiego rodzica z dzieckiem.

Dodatkowo fascynuję się mediacją i polubownym rozwiązywaniem sporów, dlatego też ukończyłam szkolenie mediacyjne i uzyskałam tytuł mediatora sądowego. Mediacja jest jeszcze mało popularna formą, lecz uważam, że ma sporo zalet tym bardziej w sprawach rozwodowych.

Choć w internecie można znaleźć wiele informacji na temat rozwodu to mam nadzieję, że mój blog Cię zainteresuje i będzie dla Ciebie pomocnym, wiarygodnym źródłem wiedzy. Zachęcam zatem do czytania moich artykułów, a w razie pytań zapraszam do kontaktu ze mną. Wszystkie dane kontaktowe znajdziesz na stronie Kontakt >>

*****